EMS (Elektriksel Kas Uyarımı) terapisi, yaralanma veya ameliyat nedeniyle zayıflayan kasları kasılmalarını sağlamak için elektriksel uyarımlar kullanan bir fizik tedavi türüdür. Elektriksel uyarılar, kas hareketini harekete geçirmek için vücut tarafından üretilen doğal elektriksel sinyalleri taklit eder. Terapi sıklıkla kas gücünü geri kazanmak, hareket aralığını artırmak, ağrı ve şişmeyi azaltmak ve atrofiyi önlemek için kullanılır.

EMS terapisi diğer fiziksel tedavi türleri ile birlikte veya tek başına kullanılabilir. Birçok hastanın kullanabileceği minimal yan etkileri olan invaziv olmayan ve ağrısız bir prosedürdür. EMS terapisi, bireysel ihtiyaçlar ve hedefler doğrultusunda uyarılarının farklı tiplerini içerebilir. Bazı hastalar tedavi planlarının bir parçası olarak EMS cihazlarını evde bile kullanabilir.

• EMS Sistemi formda. sağlıklı ve sportif bir vücuda sahip olmayı her yasta mümkün kılan. zorlu egzersiz programlarını geride bırakan. kısa sürede minimum eforla maksimum etki sağlayan yeni nesil antrenman sistemidir.
• EMS antrenman kıyafeti egzersiz sırasında vücudu ideal şekilde sararak, uyaranın tüm kas gruplarına en doğru şekilde iletilmesini sağlar.
• EMS hareket hızını ve dayanıklılığı geliştirirken, kaslar arasındaki güç dengesizliklerini eşitliyor ve kas oluşumunu artırıyor.
• Özellikle kas ve eklem ağrı terapisinde, ameliyat veya sakatlıklardan sonra spora dönüş sürecinde son derece etkili bir antrenman imkanı sağlıyor.
• Kaslara dışarıdan ekstra uyarılar göndererek 25 Dakikada 3 saatlik spor etkisi gösterir.

X