Fizyoyaşam Kadromuz

Berfu TOPCU

Fizyoterapist

Email: berfu.topcu@ankarafizyoyasam.com

7 Nisan 1993 tarihinde Ankara’da doğdum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudum. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans eğitimimi İstanbul Bilim Üniversitesinde 2017 yılında tamamladım. Öğretim hayatım boyunca gönüllü ve mecburi stajlarımı alanında en iyi kurumlarda yaptım. İstanbul’da uzun bir staj dönemi boyunca Grup Florence Nightingale hastanelerinde kendimi çoğu alanda geliştirme imkanı buldum. Başkent Üniversitesi’nden Doğum Koçluğu eğitimi aldım. Gebe eğitimlerine başladım. Daha sonra Herkes İçin Spor federasyonundan Welles antrenörlüğü eğitimi aldım.3 yıl boyunca Ankara da bir tıp merkezinde sorumlu fizyoterapist olarak çalıştım, çalışmaya devam ederken de hayalini kurduğum Fizyoyaşam Sağlıklı Yaşam Merkezini açtım.

Sağlıklı günler dilerim.

Gamze GENÇ

Fizyoterapist

Email: gamze.genc@ankarafizyoyasam.com

1994 yılında Ankara’da dünyaya geldim. Üniversite hayatıma kadar babamın mesleği dolayısıyla birçok şehirde öğrenim gördüm.2017 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun oldum.Meslek dört yılda tamamlanmıyordu aksine yeni başlıyordu benim için. Kendimi bazı konularda geliştirmek üzere 2017 yılında Földischule tarafından düzenlenen Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi kursuna katıldım ve klinikte lenfödem rahatsızlığı yaşayan birçok hasta alıp bu konuda kendimi geliştirdim.2020 yılında ise Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlen Pilates eğitimini başarı ile tamamladım.Halen de eğitimlerime devam ediyorum çünkü bilgi tek günlük değildir, sürekli gelişir. Hastalarımın problemleriyle daha yakından ilgilenebilmek icin bu gelişimi yakından takip etmem gerektiğini düşünüyorum.

Ülkemizde ortopedik problemlerin  görülme sıklığına baktığımızda bir fizyoterapist olarak öncelikle bu problemlerin oluşmaması için insanlara egzersiz yapma bilinci kazandırıp koruyucu yaklaşım sergilemek; ortopedik problem görülen kişilerde ise kişiyle iletişim halinde sosyal, psikolojik ve fiziksel detaylara bütüncül bir yaklaşımla çözüm odaklı bir şekilde Fizyoyaşam bünyesinde çalışmaktayım.

Şeyma TOPALOĞLU MUTLU

Fizyoterapist

Email: seyma.mutlu@ankarafizyoyasam.com

20.02.1996 tarihinde Bayburt’ta doğdum ilkokul, ortaokul ve liseyi orada okudum. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans eğitimimi Bahçeşehir Ünivetsitesi’nde 2018 yılında tamamladım. Öğretim hayatım boyunca staj yaptığım seçkin kurumlarda kendimi, ne istediğimi, hangi alanda çalışmak istediğimi anlama fırsatı buldum. Kendimi ve mesleğimi geliştirmek için eğitimler aldım bunların ilki Darga Academi de tamamladığım 200 saatlik yoga eğitmenlik eğitimi oldu. Daha sonra Fasya eğitimi, meridyen terapisi, akupunktur, akupressur, patofizyogonomi, bioenerji, sarkaç(pandül), refleksoloji eğitimleri aldım. Yaklaşık iki buçuk yıldır çalıştığım meslek hayatıma şimdi FizyoYaşam Sağlıklı Yaşam merkezinde devam ediyorum.

Burak ÇETİN

Fizyoterapist

Email: burak.cetin@ankarafizyoyasam.com

1993 Ankara doğumluyum. Liseyi Ankara’da bitirdikten sonra Karabük Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümüne başladım ve 2016 yılında mezun oldum. Öğrenim görürken bazı mesleki kurslara yöneldim(mulligan konsepti, kinezyolojik bantlama ,omt, cyriax, kaltenborn,graston, craniosacral, visseral osteopati),konusu itibariyle ortopedik rehabilitasyon ilgimi çekiyordu ve kendimi bu alana daha yakın hissetim. Araştırmayı seviyorum ve aşırı detaycıyım, bundan kaynaklı güncel kitap, makale, yayınları takip ediyorum. Öğrenciliğim sırasında şunu anladım; beden, zihin ve ruh birlikte rehabilite edilmeli, bu yüzden daha kapsamlı düşünen ve hareket eden osteopati ve kayropraksiye merak saldım. Sonrasında ise fonksiyonel tıbbın öğretilerinde doğal olanın değerini ve basit görünen yeme, nefes, sindirim, uyku gibi parçaların hayatımızda ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Bu parçaları doğru birleştiğimizde başarıya daha kolay ulaştığımı gördüm. Öğrenmenin sonu olmadığına inanıyorum ve hergün kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum.

Canan ORUÇ

Fizyoterapist

Email: info@ankarafizyoyasam.com

28 Temmuz 1972 tarihinde Tokat doğumluyum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden Onur öğrencisi olarak mezun oldum. Sonrasında Theta healing eğitimi aldım. Bu eğitim Basic DNA ile Advanced DNA olarak iki kısımdan oluşmakta ve ikisini de tamamlamış bulunmaktayım. Theta Healing fiziksel, ruhsal ve duygusal dinginlik felsefesi olarak tanımlanır. Bunu psiko-enerjik bir teknik veya bütünsel bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Theta Healing sayesinde bedensel ve ruhsal sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Sizlere de bu deneyimi yaşatmak için Fizyoyaşama bekliyorum.